Rožnati oktober

Spletle smo šal.

Pridružile smo se mednarodni akciji Rožnati oktober, katere namen je osveščanje o raku dojke.

Pri ovijanju drevesa pred šolo so se nam pridružile upokojene ustvarjalke, ki so ovile vsa ostala drevesa po Idriji (pred Gabronom,  Čipkarsko šolo,  Zdravstvenim domom Idrija in v centru mesta).

Medse smo povabile tudi uslužbenki Centra za krepitev zdravja Zdravstvenega doma Idrija, ki sta nam ponudili dobro mero koristnih nasvetov, kako pomembno je, da že od ranih nog skrbimo za svoje zdravje.

Ker smo z dogodkom združile modrost in mladost, smo se v okviru projekta Simbioza giba, skupaj sprehodile skozi mesto in si ogledala še ostala ovita drevesa.

Deklice so spraševale, zakaj ovijamo ravno drevesa v šale. Ustvarjalke so povedale: “Nežne pletenine metaforično povezujemo z ranljivostjo, z drevesi pa moč.”

V podporo vsem, ki so se s to boleznijo že spopadli.